Springfield

13. února 2008 v 9:52 |  simpsonovi
Springfield
Je město ve kterém se většina dílů odehrává.Nato že vypadá male je docela velké a má jadernou elektrárnu,přehradu a i rkli kterou se Bart pokoušel přeskočit,ale více už dole.
Mapa Springfieldu
Springfield je velmi rozlehlé městečko založené Jebediahem Springfieldem. Je v něm vážně téměř všechno - Bar U Vočka, obchod Kwik-e-Mart, kostel, prodejna komiksů, Barneyho bowlingová herna "Bowlarama", kino Aztec, jaderná elektrárna, hřbitov, baseballový stadion, rádio stanice "KBBL", televizní stanice "Kanál 6", velká skládka pneumatik, základní škola, nemocnice a mnoho dalšího. Springfield má dokonce vlastní baseballový tým - Isotopy.
Město vzniklo při výpravě Jebediaha Springfielda a Manhattana Shelbyvilla. Oba tito průzkumníci se však rozdělili a každý si založil své město a to kvůli tomu, že Shelbyvill chtěl ve svém městě mít povolený příbuzenský sňatek.
Zajímavost: Na památku založení Springfieldu byl zasazen citronovník a na památku Shelbyvillu červená řepa.
Kde se nachází?
Tvůrci zatím nikdy neupřesnili, kde přesně se Springfield na americkém území nachází, neboť v Americe je Springfield nejpoužívanějším názvem pro město či vesnici. Vždy když v seriálu chce někdo ukázat na mapě, kde přesně město leží, zaclání před ní např. Bártova hlava apod.

Springfield

Ptačí prespektiva

Springfield

Nápis Springfield jako v Holywoodu.

Pohled

Podrobná mapa

Večer

Bouřka ve Springfieldu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama