zvířata simpsonových

21. února 2008 v 13:12 |  simpsonovi

SPASITEL


Jméno v originále: Santa's Little Helper
Druh: Chrt
Pohlaví: samec
Barva: Hnědá
Dabér (vydává psí zvuky): Frank Welker a Dan Castellaneta
Zajímavosti: Apu vyhrožoval, že ho upeče. V Simpsonových ve filmu řekl "štěkavým" jazykem, že udělal něco, co si bude do smrti vyčítat.
Spasitel byl původně závodní pes, který běžel pod číslem 8. Při jeho prohře ho jeho majitel na Štědrý večer vyhodil. Homer v tu dobu pociťoval finanční krizi, a tak si Spasitele vzal domů jako jeden velký dárek. Hlavní roli měl např. v epizodě Spasitel trapitel, kde musel kvůli své neposlušnosti s velkou námahou absolvovat školu Emily Winthropové pro výcvik psů. V díle Spasitel zabijákem musela rodina Simpsonových zaplatit 750 dolarů za operaci Spasitelova žaludku a v epizodě Starý zbabělec byl na určitou dobu maskotem piva Duff pod přezdívkou Suds McDuff. Velkou roli si také zahrál v 18. sérii v díle s kódem JABF12, kde se stal policejním psem, který dopadá nebezpečné
zločince.

SNĚHULKA I.


Jméno v originále: Snowball
Pohlaví: Samice
Barva: bílá
Poprvé se objevila v epizodě: Bartova srážka s autem
Smrt: Přejel ji opilý starostův bratr Clovis (v originální americké verzi řekla Líza Chrysler)
Sněhulka První byla v seriálu jen párkrát a to jen na starých fotkách, v živých vzpomínkách apod. Hned v první epizodě "Vánoce u Simpsonových" informovala Marge v dopisu, který psala, že Sněhulka omylem vběhla pod auto a teď už je v kočičím nebi. Poté se viditelně objevila ve Speciálním čarodějnickém díle III., kde byla poprvé (a zatím naposledy) zobrazena na fotce jako černě zbarvená kočka. Pod fotkou Sněhulky I. je také napsáno "1988-1990". Díky tomu, že Líza v dílu řekla, že "dnes jsou to čtyři co zemřela Sněhulka První (premiéra epizody v USA byla v roce 1992)" a také kvůli tomu, že pod Sněhulčinou fotkou bylo napsáno "1988-90", můžeme usoudit, že zemřela o Haloweenu v roce 1990. Sněhulka se také objevila v epizodě "A s Maggie jsou tři", kde byla fotoaparátem zachycena zrovna když na hřbetě vozila polonahého a malého Barta.

SNĚHULKA II.

Jméno v originále: Snowball II.
Pohlaví: Samice
Barva: černá
Poprvé se objevila v epizodě: Vánoce u Simpsonových
Smrt: Přejel ji Dr. Dlaha
Sněhulka II. byla druhá Simpsonovic kočka, která žila nejdéle. Poprvé se objevila v epizodě "Vánoce u Simpsonových", kde ji Homer vylovil z krabice na Vánoční ozdoby. Sněhulka druhá byla velmi často spojována se psem Spasitelem, se kterým se ve většině případech snášela dobře. Ve Speciálním čarodějnickém díle VIII. se spolu se Spasitelem dostala do mašiny na teleport, kde se jejich DNA spojilo a vyšly z nich dvě zvířata - jedno s kočičí hlavou a se psí hlavou a druhé s kočičím a psím zadkem. Největší hrdinka se ale ze Sněhulky II. vyklubala ve čtrnácté sérii, v díle "Starý zbabělec", kde zachránila Homera před upálením v hořícím Bartově domečku na stromě. Zemřela v "Já, robot", kde ji přejel Dr. Dlaha jeho autem Mercedes-Benz G500. Na pohřbu Líza dokonce složila báseň jménem Kočičí počty: "Čtyři packy, plus jeden ocásek, plus devět životů rovná se jedna milá kočička. Jedna milá kočička mínus devět životů, rovná se jedna smutná holčička".

SNĚHULKA III.

Kočka, která jako jediná utonula ve vodě. Líza si jí předtím adoptovala z útulku, kde odmítla moc chlupatou, zoufalou, namyšlenou a siamskou kočku, ale také kočku se zaníceném okem a skunka. Sněhulka III. se doma pokoušela chytit rybičky z akvária - omylem do vody spadla a umřela.

SNĚHULKA IV. ANEB COLTRANE

První kocour v rodince, který ke všemu mírně připomíná svojí hlavou Barta. Líza si ho adoptovala krátce po Sněhulce III. Zemřela když Líza začala hrát na saxofon - zvuk nevydržela a vyskočila z okna.

SNĚHULKA V. ANEB SNĚHULKA II. ANEB SMOKEY

Sněhulka Pátá vypadá přesně jako Sněhulka II. Líza ji dostala od Bláznivé kočičí dámy, která se v Simpsonech objevila již několikrát. Líza sice kočku nabádala, aby šla pryč (protože nechtěla aby díky Líziné smůle zemřela), ale když přežila blížící se auto, které proti ní jelo na silnici, Líza ji považovala za kočičí štístko, takže si jí nechala. Aby ušetřila za mističku, nechala jí jméno Sněhulka II. a i když je to podvod, nikomu to nevadí. Sněhulka V. se nejvíce objevila v epizodě "Vypráskaný práskač", ve které se zjistilo, že chodí k jiné rodině, která ji nazývala Smokey.

PAŠÍK SPIDER VEPŘ

Jméno originále: Plopper
Barva:
Růžová
Dabérka (vydává prasečí zvuky):
Tress MacNeille
Kdo by ho neznal - slavný animovaný vepřík, který u miliónů lidí vyvolal záchvaty smíchu. Pašík (také známý jako Spider-vepř nebo Harry Poser) byl poprvé zobrazen v Simpsonových ve filmu, kde původně hrál v reklamě na Krustyho hamburger. Hned po natáčení měl přijít o život, ale naštěstí byl v restauraci, kde se natáčela ona reklama i Homer, který si prase vzal domů. Doma se z něj stal Spider-vepř, který rád leze po stropu a náhle i Harry Poser, jenž má jizvu ve tvaru blesku a velké brýle. Objevil se ale také hned v prvním díle 19. série - "He Loves to Fly and He D'ohs", při gaučové scénce, kdy ho Homer pohladil a nazval ho jeho letní láskou a byl i ve Speciálním čarodějnickém díle XVIII, kde ho Bart hodil ze střechy na Homera tak, že se Homerova hlava ihned ocitla v Pašíkovém zadku. Největší slávu ale jistě získal právě při parodování Spidermana u kterého Homer zpíval píseň: "Spider-vepř, spider-vepř. Umí hlavou dolů lézt. Umí též, sítě plést. Bohužel jsem se splet´. Už k Vám běží spider-vepř". Právě tato píseň byla fanoušky i několikrát remixována. Níže naleznete tři příklady.

RAMBO

Jméno v originální verzi: Stampy
Druh: slon Africký
Pohlaví: samec
Barva: šedá
Dabér (vydává sloní zvuky): Frank Welker
Oblíbené činnosti: jezení buráků, strkání lidí do svých úst
Rambo je slon Africký, kterého věnovalo do soutěže sprigfieldské rádio KBBL. Spolu s touto cenou bylo v soutěži 10 000 dolarů. Výherce si poté měl vybrat, jakou by z těchto cen chtěl. Soutěž vyhrál nakonec Bart, kterého šokovalo, že slon -kterého by si býval vybral- byl jen vtip. S deseti-tisíci dolary se nespokojil a začal do rádia neúprosně volat "Já chci svýho slona!". Jelikož rádio toto časté volání velmi obtěžovali, sehnali slona Afrického, aby už měli pokoj.
Jako každé exotické zvíře, tak i toto bylo velmi nákladné. Homer ho chtěl nejdříve prodat za vysokou částku chlápkovi, zabývající se slonovinou. Jelikož ale Rambo zachránil Homera topícího se v bahnivém jezeře, nechala ho celá rodina převézt do chráněné rezervace.
Kromě epizody Bart dostane slona se také objevil v díle Dvě paní Nahasapeemapetilonové, kde byl spíše jako "dekorace" na Apuově svatbě, poté ve Veliké Marge, kde díky němu a Milhousovi získal Klaun Krusty zpět svoji popularitu. Dále v díle Rychle a srstnatě - tam Rambo v krátké scénce šikanoval medvěda a nakonec v samotných Simpsonových ve filmu, v kterých málem rozbil skleněnou báň.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama